Daugelis Lietuvos gyventojų, o ypač jaunoji karta, svajoja apie gyvenimą užsienyje, kuris atrodo kaip rojus. Dauguma pamiršta, kad mūsų Tėvynė Lietuva nėra tokia prasta kaip daugumai atrodo... Taip pat vis daugiau jaunimo įsukama į materializmo–kapitalizmo verpetą ir geras gyvenimas Lietuvoje pradeda atrodyti nebeįmanomas... Tačiau iš tikrųjų jis įmanomas! Ir visa, ko reikia, turime čia – Lietuvoje. Tik, deja, mes to nebepastebime, o savo protėvių mokymą vis labiau pamirštame.

Rojaus gyvenimo atspindžius lietuvių dainose, kurios atspindi to meto žmonių pasaulėžiūrą, pastebėjo A.G. Krause, kuris knygoje „Lietuva ir jos gyventojai“ (1834 m.) rašė: „Jose yra ypatingas jausmo švelnumas, labai gili šeimos ir Tėvynės meilė bei nepagražintas papročių skaistumas. Nėra jose nieko neprideramo, nežaboto jausmo ar nešvankumo ir net nepadorios užuominos. Kaip tyriausi rasos lašai, kuriuose atsispindi dangus ir žemė, spindi jos Dievo sode. Jų klausantis kyla nenumaldomas noras, kad tokia nepaprasta pagarba žmonių tarpusavio santykiams ir toks meilės tyrumas, koks jis yra šios tautos dainose, rastų dirvą ir apsišvietusiose tautose.‘‘

Perskaitę tokius gražius žodžius apie Lietuvą dauguma nustemba. Ta nuostaba – tai ženklas, kad dabar kažkas nebe taip... Kažkas pasikeitė ir mes daug ką suprantame ne taip kaip mūsų protėviai tuomet.

Per daugelį Lietuvos istorijos metų mūsų tautiškumui ir laisvei grėsmė iškilo ne vieną kartą (sąjunga su Lenkija ar SSRS okupacija). Tačiau labai daug žalos padarė ir patys mūsų tautiečiai. Visais sunkmečiais mes buvome vieningi ir palaikėme vienas kitą, o kai atgavome nepriklausomybę, didžiulė lietuvių dalis išdavė savo Tėvynę... Ir tai vis dar vyksta – Europoje mes pirmieji pagal emigracijos srautus... Žinoma, galima kaltinti okupaciją ar kitas ištikusias nelaimes, tačiau šiuo atveju kaltas pats lietuvis, nes nežino, kokią nuostabią šalį palieka...

Turime vieną seniausių pasaulio kalbų, vieną seniausių istorijų, pačią tyriausią doros, rūtos vainikėlio kultūrą ir pačius giliausius bei prasmingiausius papročius... Daugelis lietuvių, kurie išgirsta tokius žodžius, tik pasišaipo, tačiau jie klysta! Mūsų kalbai per 20 000 metų, tačiau kaip kalba gali egzistuoti be tautos? O kultūra daugeliui kraštotyrininkų kelia nuostabą, nes jos papročiai ir prasmė sukelia tobulo pasaulio įspūdį! Mes privalome klausti, kas aš esu, ir domėtis savo šaknimis!

„Žmogui, nebesuvokiančiam, kas yra jo Tėvynė, nežinančiam savo Tautos praeities ir dėl to praradusiam tiek dabartį, tiek – ateities viltį, gyvenimo erdvė susitraukia iki minimalumo. Tokiame gyvenime belieka vietos tik baimei. O baimės apsėstus ir viltį praradusius žmones taip lengva valdyti...“ (J. Ivanauskaitė). Domėtis savo šaknimis – pilietinė pareiga. Jei lietuviai suprastų, kas jie buvo per amžius, jausmai Lietuvai pasikeistų. Požiūris taip pat.

Viena didžiausių mūsų problemų – tai nežinojimas. Tačiau egzistuoja ir antroji, ne ką mažesnė – tai prakeiktas nepilnavertiškumo kompleksas, iš kurio išsivysto emigrantų parsidavėliškumas. Mums nereikia siekti būti tokiems kaip JAV. Nors jų ekonomika ir labiausiai išvystyta pasaulyje, tačiau jie neturi nieko panašaus į mūsų kultūrą. Jie kuria POP kultūrą, kuri remiasi tik malonumais ir paviršutiniškumu, kuri paverčia žmogų amoraliu... Nereikia mums ir Prancūzijos – vienos Europos Sąjungos lyderių, kurios nacionalinėje futbolo ir krepšinio komandoje vyrauja juodaodžiai, nes prancūzus baigia pakeisti afrikiečiai...

Esame lietuviai ir reikia tuo didžiuotis! Profesorius L. Klimka teigia, kad lietuviai tikrai turi kuo didžiuotis. „Ne tik kalba, kultūra, bet kad ir tuo, kad niekur kitur Europoje nėra tiek piliakalnių kaip pas mus. Niekur nėra tautos, kuri išsaugojo tiek etninės kultūros: folkloro, tautosakos ir t. t. Tai mūsų tautos išskirtinumai. Jais reikia džiaugtis, o ne sekti Europos pavyzdžiu ir tapti globalizacijos, makdonaldizacijos teritorija," - aiškino profesorius L. Klimka. Visais laikais mūsų kariai buvo tvirčiausi ir vieningiausi, o mūsų žmonės laimingi. Nejau verta laimę ir darną iškeisti į galimybę prisikimšti mėsainių vidury modernių betono džiunglių, jei mes jau buvome laimingi? Aš manau, tikrai ne!

Visos pasaulio tautos gali pavydėti tokio garbingų dalykų sąrašo mums – lietuviams, o mes to nesuprantame. Galų gale turėtume jaustis atsakingi prieš savo protėvius, kurie nieku gyvu nebūtų išvykę iš Lietuvos, jie Lietuvą mylėjo ir gerbė. Taip, visais laikais buvo emigrantų, bet tikrai ne tokios armijos kaip dabar. Lietuviai turėjo savo susikurtą rojų čia. Visada lietuviai buvo garsūs laimėjimais, kai reikėjo ginti savo Tėvynę.

Partizanų vadas Lionginas Baliukevičius-Dzūkas rašė: „Jeigu man šiandien kas pasiūlytų laisvę Amerikoje, aš nevažiuočiau. Geriau žūti čia garbingai kovojant negu rankas sudėjus laukti kažko iš kažkur nukrentant. Pagaliau mūsų kraujas nenueis veltui. Mes turėsime teisę visiems žiūrėti į akis, nes savo Tėvynės neapleidom“. Turime visko, ko reikia čia... Visi galime užsidirbti – tereikia dirbti! Lietuviai gyveno vieningai, todėl turėjo savo rojų Lietuvoje – jie jį susikūrė.

Prasidėjus antrajai SSRS okupacijai jį sugriovė, o mes, atgavusieji laisvę, nė negalvojame apie rojaus atstatymą. Savo laisvės siekį partizanai norėjo palikti ateities Lietuvai, tikėdami, kad ir po daugelio metų lietuviams laisvė bus tokia pat svarbi, brangi ir gintina vertybė kaip ir jiems. Justinas Lelešius-Grafas rašė: „Jūs užmiršite mus, bet mes, žūstantieji, jūsų prašome: Mylėkite Tėvynę taip, kaip mes mylėjome! Neapvilkite mūsų, už ką mes kraują liejome! Mes į jus, gyvieji, žiūrėsime per amžius iš kapų“.

Patriotizmas tapo sąvoka – šmėkla. O štai valdant prezidentui Smetonai Lietuva turėjo klestinčią ekonomiką ir mūsų litas buvo viena stabiliausių ir tvirčiausių valiutų Europoje. Neapleiskime savo Tėvynės. Dirbkime Tėvynės naudai ir jos žmonių gėrybei – taip, kaip parašyta mūsų himne. Tuomet savo išsvajotąjį rojų turėsime čia pat. Mūsų jėga vienybėje ir kartu mes galime daug. Kaip tada, 1989 metais, kuomet sudarėme gyvų žmonių grandinę per tris valstybes. „Nežinau, ar jautėme kada stipriau, kad taip mylime savo žemę, ar buvome kada tokie vieningi, stiprūs ir dideli ta meile...“ – pasakojo Jūratė Ligmanavičiūtė Baltijos kelio dalyvė.

Mūsų jėga vienybėje ir už išsvajotą Lietuvą turime kovoti kartu . Dr. Gintaras Chomentauskas ir dr. Dainius Pūras savo straipsnyje teigia „Mūsų laukia ilgas kelias, kurio pradžia – patraukli, jauki, Lietuvos vizija. Vizija, kuri skirta ne turistams pritraukti. Mums reikalinga vizija, kuri atspindėtų norą kartu gyventi ir kurti gyveni Lietuvoje“. Privalome puoselėti tai, ką mūsų protėviai vertino. Už tautą, už tradicijas, už doros kultūrą, už vienybę, už meilę, už gamtą! Nešiukšlink gamtoje, neteršk žemės, kurią krauju apšlakstė mūsų protėviai, mylėk Tėvynę ir savo draugui paaiškink, už ką. Nepamirškime, kokios senos mūsų tradicijos, ir nenaikinkime to, kas liko.

Comments

jo....

na jo, straipsnis geras, tik... visas tas verpetas yra visur ir visada ir per amzius amen, to nepakeisi... zmones durneja ir issipisineja ne dienom bet valandom... taigi lietuve kaip ir visur nera labai jau gerai, bet juk cia tevyne! kodel mes ja paliekame antroje vietoje ir renkames uzsieni? kad ir kaip bebutu Home Sweet Home, cia gimiau cia ir mirsiu... kaip jus norit kad lietuva butu kuo auksciau ir kuo geresne begdami is jos? gal kaip tik pasilikime joje ir spreskime ta problema savo protais, mokslu ir pasiekimais, taciau visa tai neimanoma bet kurturos ir tradicijos :) mldc Ignai!!!! Xmenas ;DDDDD

ydomu

tai ka jus siulote? visiems emigrantams gryzti ir papildyti bedarbiu gretas? nejaugi jus nezinote kad nera tokios uab Lietuva? kuriai visi galetu dirbti. Yra tik visokie virsininkai kurie nori kad dirbtum uz dyka. Straipsnio autorius matosi niekada nebuvo isvykes i uzsieny, nemate kad uzsienyje jei esi ne kvailas niekam niekas neparsidavineja, o kaip tik turi zymiai geresnes salygas pradeti savo versla, issimokslinti arba net ir kilti karjeros laiptais. Nereikia aiskinti kad lietuviai yra kazkokie isskirtiniai, ne velnio, jie isskirtiniai tiktai musu paciu galvose. O kitiems ypac vakaru europieciams zodis lietuvis reiskia ta paty ka lenkas bulgaras ar rumunas. Musu diplomas is vis nieko nereiskia ir niekam jis neidomus vakaru europoje, ydomus tik lietuviams virsininkams kai reikia priimti i darba valytoja. Labai ydomu kuo mes esame seniausia tauta europoje? Mes gi dar medziuose gyvenom kai graikai rase filosofijos veikalus. Mindaudas valstybe kure tuo metu kai anglijos karaliai oxforde studijavo. Manau nereikia susireiksminti kad esi lietuvis. Isvaziuokite i europa ikvepti gryno oro o tai prasmirsit. Manau ko Lietuvai reikia tai kuo daugiau issilavinusiu zmoniu baigusiu kuo ivairiausius pasaulio universitetus ir kai jie sudarys kritine mase tada ir atsiras tikroji Lietuva kur yra tavo namai ir kur norisi sugryzti.

Ignas

Na taip. Tikrai neneigiu, kad kitur yra lengviau ir paprasčiau gyventi. Ten viskas paprasčiau ir algos didesnės, ir malonumų daugiau, bet čia tavo namai. Na o palyginimas, kad vakarų Europai mes tokie pat kaip rumunai - žinoma yra teisingas, bet iš jūsų pusės, tai jūs labai neapsišvietęs . Kad esat lietuvis tai ir domėkitės Lietuva, ta jūsų anglija, ar kas ten, kalba mūsų dukterine kalba - kaip ir visa europa. O jei jau tokia kalba, tai kažkas turėjo ja kalbėt. Štai kodėl mes seniausi europoje! Ir jei nieko neskaitėt apie iki Mindauginę Lietuvą tai čia ir jūsų bėda. Paskaitinėkit šiek tiek ;). Spaudos draudimo dabar beveik nėra - galima daug sužinoti...

Tėvynė

Tėvynė yra ten kur žmogui gera gyvent, o ne ten kur gimė. Žmogus negali pasirinkt kur gimt. Tai ką dabar daryt, jei atsilikusioj šaly gimė? Visą gyvenimą kentėt, nes tai mat "tėvynė"? Pfff...

Deivis

Gerai parašei, Ignai :) tikrai puikiai. Tik gaila kad ne visi tai supranta. Vien "Ydomu" atsakymas vertas pastebėjimo, kiek mažai šis žmogus žino apie Lietuvą. Galbūt graikai rašė savo filosofijos vadovėlius, o mes tuo metu kūrėme dainas, flosofija nenusileidžiančias tiems vadovėliams. Tuo pačiu metu graikai kėlė orgijas, bachanalijas, o mes - laikėmes skastybės įžadų, kuriais įtvirtnome savo tautos skaistybę bei dorybę, kuo garsėjome nuo senovės. Pasidomėkite užsienio kalbninkais ir filosofais, ką jie manė apie Lietuvą ir Lietuvus... Galbūt tada jūsų kietos makaulės supras kas mes ęsam. O dar dėl darbo vietų - kas trukdo jų padaryti? vien mano rajone yra kelios bankrutavusios gamyklos. Jas galima greitai restauruoti, ir atsiras jūsų darbo vietų. Tereikia žmonių... Tereikia noro...

prašau

Tai prašau eik restauruok ir dirbk už dyką kas trukdo. Aš irgi pakalbėt galiu, kad reik tą padaryt, aną, bet reikalas prieina iki to darymo, tai pamatai, kad beprasmiška.

Lietuvis

Aiškiai matosi dviejų skirtingų pasaulėžiūrų susikirtimas. Tų, kuriems Lietuva ir lietuviai išskirtiniai (nacionalistai, patriotai) ir tų, kurie mąsto pagal pasaulį, žmoniją ir Lietuva nėra išskirtinė (kosmopolitai). Pirma pasaulėžiūra remiasi skirstymų į savus ir svetimus, tradicijom, kurioms gal jau tūkstančiai metų. Kitiem nei savų, nei svetimų pagal prigimtį nėra (nepasirinksi kur gimei), jie viską atranda iš naujo. Pastarieji tėvynės nevertina, anot jų nieko gero ten nebuvo ir nėra, viską reikia sukurt iš naujo. "Ydomu" štai mato išeitį tik tada kai lietuviai baigs visus įmanomus pasaulio universitetus, grįš ir sukurs visiškai naują Lietuvą, kurios nebuvo. Įdomu kas laimės... Viską įvertinus mano simpatijos nacionalistų pusėj. Argumentai gana paprasti. Kosmopolitinei pasaulėžiūrai vos keletas metų, visiškai naujas "projektas" su žmogaus teisėm ir panašiom ideologinėmis vingrybėmis. Lietuvoj šaknų neturi, viskas aklai kartojama pagal užsienį. Na, ir ši ideologija valdo Lietuvą virš 10 metų, nacionalistai prie valdžios prieit negali ir pasiekti praktiškai visi pagrindiniai tikslai - į ES integravo, į NATO įstojom, žmogaus teisės prioritetas, važiuok kur nori. Tenka pripažint, kad rezultatai apgailėtini. Lietuvos valstybė nusigyveno juodai. Dažnai sakoma, kad lietuviai kalti, nes yra bloga tamsi tauta, gerovės kurt nesugeba. Bet pažiūrėkim į tuos pirmūnus, pasaulį. Kažkaip irgi nelinksma. Europą ir JAV krečia krizė. Galima sakyt, kad ji laikina. Bet kokios perspektyvos? Ekonomika smunka, įtaką pasaulyje praranda, baltoji rasė nyksta. Viskas paremtas konkurencija. Todėl lengva palygint. Kai 1918 Lietuva lygiai taip pat išlindo iš rusijos ir valdžią paėmė nacionalistai, tai per kelis metus tapo stipraus europinio lygio valstybe, su dideliu gimstamumu, stipria valiuta ir pan. Visi buvo patenkinti, po 50 metų netgi tą pačią Lietuvos Respubliką atkūrė - iš prisiminimų. Dabar panašiai metų praėjo ir kas - šnipštas, velkamės uodegoj! Tai būtų logiška duot pabandyt nacionalistams šalį tvarkyt. Nes prošvaisčių integruojantis į Vakarus ir lendant į tuos užsienio universitetus nematyt, viskas tik blogyn. Kosmopolitiniams visažiniams laikas būtų paslėpt savo mandrumą ir pabūt tyliai. Nes spangsta apie kažkokius universitetus, o net žodžio "ĮDOMU" nesugeba be klaidų parašyt. Čia gal iš mandrumo - "pažiūrėkit koks aš modernus, kaip jūsų kalbą darkau". Žemas lygis, tiksliau paršo lygis. O apie vienintelį tikslą "gerai gyvent" tai dar viduramžiais lietuvių filosofai buvo aiškiai pasakę apie pilvo vergus, dar Donelaitis "Metuose" berods aprašė. Nieko naujo tam pasauly... Kieno bus viršus?

Ignas Šiugždinis: Tokia vienintelė – Tėvynė!

Kaip istorikas noriu priminti, kad A. Smetonos valdymo laikais degtukus gamino belgai, kad karv4 kainavo 70 - 100 lit7, o mokytojas gaudavo 250 Lt. Mokėsi gal kas ketvirtas žmogus daugiau nei keturias klases, buvo varžytinės ir pan. Tai yra, gyventi buvo nelengva ir dėl tos pačios itin stabilios valiutos ar griežtos politikos. Tačiau reikia pritarti autoriui, kur jis kalba apie tautos unikalumą ir svarbą. Iš tiesų savo žemėje geriau gyventi žmogui, paklauskit emigrantų. Didžiausia problema yra klano ekonomika, korupcija. Tai neleidžia normaliai pasidalinti nacionalinio produkto ir visoms gyventojų grupėms padoriai gyventi. O dar pabaigai pastebėjimas - naikinama kaimo kultūra bei kaimo reikšmė apskritai. O mūsų šaknys - ten. Tuo reikia didžiuotis, būtent archaiškumu. Aišku, privaloma skatinti savo krašto istorijos kurso privalomą mokymą visose mokyklose, kad žmonės žinotų. Savišvietos nepakaks šiuo atveju, pasirinkimas paaugliui apribotas masinės kultūros okupacijos. Bendrauju ir su žmonėmis, kurie neigiamai pasisako lietuvių atžvilgiu. Bet tada klausiu jų - ką jūs čia veikiat ir kuo prisidedat, kad keistųsi žmonės čia ir būtų kultūringesni? Ir tokį klausimą teisingai užduoda ir autorius.

Salvis

Kalbant apie keturių klasių sistemą reikia turėti omenyje, kas buvo prieš tai. Karvė iš atlyginimo? Sakyčiau, visai neblogai.

Ignas

Būtent! Aš nesistengiu visų peikti ar dėjuoti, kaip viskas blogai. Noriu pasakyti, kad mes privalome imtis visokeriopų veiksmų padėčiai gerinti! Ir turim pradėti nuo savęs! Bėja mokyklose nieko labiau patriotiško nemoko... O atvirkščiai visos mokymosi programos parodo kaip gerai yra užsienyje..

tony

Mūsų ekonomika nukreipta į lyginimąsi su užsieniu, kol taip bus, tol nei Igno minėtas kaimas, nei mūsų kultūra, nei pagarba pačių sau nebus tokia, kokia ji turėtų būti. Virstam tolerastais kosmopolitais, kur iš savo gyvenimo išbraukiame Lietuvą ir gyvename kažkokioj negirdėtoj šalį es...turim kaip prieš 20metų balsuoti už vieną kandidatę, gyventi tik taip kaip pasakyta ir nekalbėti garsiai apie tai ką išties galvojame. Kitaip esam baudžiami laisvės atėmimu iki 2metų. Prancūziją jau pakeitė afrikiečiai, kol mūsų nepakeitė amerikiečiai turime susigiebti, dirbti ne užsieniui, o Lietuvai ir jos žmonių gėrybei.

pers

Lietuva (politiku deka) jau 20 metu laizo subine tai Europai, tai Rusijai, tiem amerikieciams ir nemanau, kad artimiausiu metu kas nors pasikeistu. O ka tu gali pasiulyt? Kaip galima pakeisti Lietovos situacija? Nei gamtiniu resursu, nei infrastrukturos, na tiesiog nieko ner... o kas buvo tas pabego... Gali kalbeti garsiai, niekas nenubaus, o teisingiau, niekas neisgirs... :) Prancuzija turejo kolonijas Afrikoj (pasiimk vadoveli istorijos), o del amerikieciu gali but ramus, uzteks tau vietos Lietuvoj... kuo jiem i Lietuva vaziuot? Zeme brangi, orai salti, jura salta... nebent pagal musu mergaiciu skelbimus atvaziuotu (ir tai trumpam) :) Lietuvai dirbti, o ne uzsieniui. Pritaciau, bet... is kuo tada gyvent ir maitint seima!?

Aistė

sveikas Ignai. šaunuolis už tokį straipsnį. va taip per kalbėjimą Ritai suvelk, jėga bus :D bet ne nuo tokių kalbų pradėt reikia. suprantu, idealizmas ir visa kita. bet nemanau, kad koks Gediminas savo tautai aiškino kokia iškili jų istorija. gal būkim čia ir dabar (bent kol susiformuos tautoje poreikis domėtis) ir darykim kažką labiau apčiuopiamo. nes išties, nejau kokiam bachurėliui, kuris lošia cs ir vakarais išeina į kiemą su chebra parūkyt (taip, tokių dauguma), arba marginai, kurią labiau domina akro išpardavimų naktis (taip, jų irgi nemažai), domina kažkokie Sarmatijos žemėlapiai ir pan. tegul supranta, kad jų smegenys praplauti, o ne iš naujo juos muilint reik. o tas tiesmukas nukirtimas su emigracija tai primena popiežiaus pasisakymą prieš prezervatyvus :D

Deivis

Na, Aiste, tu iš dalies teisi. Šis straipsnis labiau tiktų tiems, kurie jau bent truputį suvokia, kas kaip kur kame, kurie žino, kas yra Lietuva ir nori jai padėti. Šis straipsnis yra puikus tiems, kurie savyje turi nors mažą mažą dalelę patriotiškumo, nes jis stiprina patriotiškumo jausmą, norą padėti tėvynei, o ne sukuria jį (tai mums įrodė tam tikro žmogaus komentaras, nekartosiu to ką parašiau aname komentare), nes sukurti patriotizmo jausmą gali tik pats žmogus savo valios pastangomis, savo darbu ir savo žinomis...

pers

O turbut gerai suvoki ;) Ar tik ne tu siulej gamyklas atrestauruoti? Tai pirmyn, kodel ne restauruoji?! Ar tik sneket moki? Uzknisa tokios kalbos... Turbut su teveliais gyveni, kurie tau pavalgyt duoda? Ar gal klystu, turbut maitini didele seimyna ir labai gerai uzdirbi Lietuvoje, jei taip tada tiesiog ne visiem taip sekasi, ne visi turi rysiu ir t.t. Apie Lietuva: myliu Lietuva visa sirdimi, bet sugrizt is Vokietijos paprasciausiai negaliu, neturiu kur...nei buto, nei darbo, nei pazinciu... Del straipsnio, pavirsutiniskas, neatremtas faktais, ispustas ir dar su nacionalistine smarvele...

Čia ir dabar taip pat

Čia ir dabar taip pat vyksta ;). Bet kartais norisi ir gerą idealistinį lietuvišką straipsnį perskaityt. Ir nereikia stengtis būtinai kažką pakeisti, mes ne šimto litų banknotai, kad patiktume jums visiems...

ydomu

Pakalbet nera sunku, kaip as myliu tevyne koks as geras lietuvis ir t.t. Kodel nera sunku? Todel kad Lietuva abstraktus dalykas, tai pasakes nieko neisipareigoji. Jei kazkas paprasytu: duok 5LT nupirkti nauju ginklu Lietuvos kariuomenei, patriotu per puse sumazetu. Cia raso dirbti Lietuvai, gal galima tiksliau? Maximai? Omnitel? Statoilui? kuo tu dirbdamas bet kuriai kompanijai prisidesi prie Lietuvos geroves? Tu prisidesi tiktai pildydamas kitu kisenes bet ne savo. Tada ir iskyla klausimas ar dirbti Lietuvai t.y. maximoj ar isvaziuoti i uzsieny ir dirbti tai paciai maximai tiktai uz 5 kartus didesne alga. Dauguma lietuviu jau padare isvadas ir susikrove lagaminus, ne be reikalo esame 1oje vietoje pagal emigracija. Manau nera tikslu galvoti jog tik Lietuvoje budamas labiausiai prisidesi prie jos geroves ir busi tikras patriotas, manau atvirksciai, lietuvis budamas ten kur gali tobuleti ir uzsidirbti zymiai labiau prisideda prie musu valstybes geroves. Argi ne jis siuncia sutaupytus pinigus namo? argi ne jis stato naujus, grazius namus ir taip puosia Lietuva? argi ne jis pasake susikisk savo minimuma i silta vieta ir isvaziavo? Ar tie patriotai kurie cia pasisako pries emigrantus nelaizo uzpakalio politikams? Kurie atstovauja oligarchus ir kuriems yra nenaudinga kelti algas kai niekas nenori dirbti uz minimuma? Turedamas pinigu ar patirty lietuvis gales zymiai daugiau duoti lietuvai negu tas, kuris is savo patriotiskumo liko dirbti kasininku uz minimuma.

Ignas

5 litus? Abejoju :D. Jūs mane ne taip supratot, dirbti Lietuvos naudai tai nereiškia, kad maximoje ar kur kitur. Taip tu dirbi savo naudai. Aš kalbu apie mūsų esybės išsaugojimą. Kad ir apie miškus. Mes turim ypatingą ryšį su miškais. Būnant gamtoje tarsi siela uždainuoja. Ir viskas nuo tokių gan paprastų dalykų prasideda... Kitas dalykas tai žinojimas. Jūs kalbat nieko nežinodamas apie Lietuvą. Pasidomėkit mūsų kultūra, papročiais, istorija. NACIONALINIO SAUGUMO PAGRINDŲ ĮSTATYMAS : 2 str. Lietuvos nacionalinį saugumą užtikrina Lietuvos Respublikos piliečiai, JŲ bendrijos ir organizacijos, ... Nacionalinį saugumą užtikrina : b) PILIEČIAI: - --> SAUGODAMI TAUTINES VERTYBES <--- ir ugdydami pasiryžimą ginti Lietuvos laisvę; Kaip pavyzdžiui jūs galite tai padaryti, jei net nežinote kokios tai vertybės yra? Aš ir kalbu, kad išvažiuoja tie, kurie nežino. Ir man labai, labai gaila kad informaciją, kas tokie esame, turime susirasti patys. Žiniasklaidai tai neįdomu...

S

Graziai parasyta, bet autorius piesia utopines tevynes ivaizdi ir tesiulo pasilikti namie, su seima ir vilkti paskolu ir mokesciu nasta, manot lengva sirdim isvaziuoja i uzsieni zmones? Manot tevas netekes darbo turetu pasilikti namie ir ieskoti keliu i politika ar naudotis savo demokratine teise piketuoti prie seimo? Pirmasis kelias yra uzkimstas dabartiniu valdzios zmoniu seimomis ir draugais, o antrasis tik pasauliui parodo kad nepatenkinti zmones yra, o politikams tiek ir rupi piketuojantys pareigunai ir gaisrininkai. Praeitis visada atrodo geresne nei dabartis, nes su laiku susiformuoja idealai ir pamirstamos skriaudos. Lietuvis karys, taip musu kariai buvo ir yra vieni is labiausiai gerbiamu kariu pasaulyje, bet viduramziais lietuvis karys po derliaus nuemimo reguliariai eidavo i kaimynine sali su kardu savo kleties pasipildyti, mes buvom gerai organizuotu plesiku tauta ( as neissigalvoju, pakankamai skaiciau bumbliausko ir gudaviciaus, tad pataupykite jegas ir nestumkyt ant mano istoriniu ziniu). Prie Smetonos galu gale turejome stipru zemes uki, konkuravom su danija, eksportavom mesos ir pieno produktus i Vokietija ir ta pacia emigrantu numyleta Anglija ir del to issilaikem per didziaja ekonomine krize. Kodel dabar ukis nera gaivinamas, tai turetu buti opiausias klausimas, kuris numestas kazkurio burzujaus stalciuje, tuo tarpu kai ji uzsienio valiuta seria konkurentai. Mindaugas, Gediminas, Kestutis su Algirdu, Vytautas issaugojo sali deka musu drasiu ir vieningu zmoniu, partizanai zuvo skelbdami pasauliui kad Lietuva ne savo noru "istojo" i sovietu sajunga, o ka jus dabartiniam zmogui siulote yra savizudybe, t.y. sedeti gimtineje ir geretis jos praeitimi ir musu tautosaka, ir issaugotom tradicijom, tuo metu kai seima badauja? Uzsienyje lietuviai daug maziau nulietuveja, Chikagoje yra stipri aktyviai veikianti lietuviu bendruomene, Argentinos miesteliuose yra sestadienines lietuviu kalbos, mokykleles. Budamas uzsienyje lietuvis iesko savu, nes vakarietiska kultura yra ne mum, bet kai surenki savu zmoniu bureli, tada buitis uzsienyje pasidaro pakenciama ir mintys, bei svajones apie namiskiu isugdo daug stipresni patriotizma. Tare emigrantas studentas is anglijos.

Ignas

Visų pirma tai prajuokinot :D. Mes plėšikų tauta? ;DDD. Jum labai labai trūksta istorinių žinių na, bet jei skaitėt Bublauską tai nenuostabu :D. Tik žinokit, kad žiauriai nusigrybavot :D. Lietuvoje likti - ne savižudybė :). Darbo gauti galima :). Žinoma nelengva - bet įmanoma. Palaukit pora metelių atsistatysim ir gyvensim toliau :). Na o dėl patriotizmo kitoje valstybėje.. Tai čia jau reiktų keisti sąvoką patriotizmas... Tokie tik kalba - bet mažai daro...

pers

Patriotizmas ir nacionalizmas yra skirtingi dalykai... "Tokie" ne tik kalba, bet stengiasi sukurti padoria ateiti savo seimai, vaikam... Isgyventi aisku galima ir Lietuvoje, zmogus prie visko pritampa...

pers

Straipsnis mano manymu beprasmiskas ir neduodantis nieko gero. Yra kazkokia kibirkstele, bet... viskas suvedama prie prieso ieskojimo, bet tai gi logiska, tauta nebus stipri neturedama prieso! Paskelbkim kara kokiam Gondurasui ir Lietuva, kaip tauta sustipres. Pazvelkyt i JAV politika, mes taip nenorim buti panasus i jos, bet juk jie Patriotai is didziuosios raides ar ne to jus sekiat? O siaip eina jie visi sikt... sutaupysiu pinigeli, nusipirksiu kokia nors troba kaimo pakrasty, auginsiu bulves, kiaules, karves ir spjausiu ant viso pasaulio su jo problemom...

Ignas

Pats noriu guvent taip kaip parašei ;D. Karo niekam skelbt nereikia, jei JAV save per karus realizuoja kaip tautą tai čia jau jų problema. Mūsų metodai kitokie :)

20 000 metų?

Tikrai nuostabus straipsnis, tačiau nepraleisiu tam tikrų netikslumų. Lietuvių kalbai 20 000 metų? Jūs ko gero juokaujate. Prieš 20 000 metų mūsų Lietuva dar tik laisvinosi nuo ledyno.

Trispalvė širdyje

Pranešu tau netikėtą žinią! Baltų tautos atkeliavo iš visai kitų vietų, kur ledyno nė kvapo nebuvo, todėl kalba vystėsi ne ten kur ledynai tirpo, o ten, kur šios tautos gyveno.

Aš už laisva, Lietuviška Lietuvą

Atsiprašau, vėlai pastebėjau ši puslapi. Gražus straipsnis, pagarba autoriui. Bet perskaitęs komentarus, pamačiau, kad yra pabėgėliu kurie ieško savo veiksmams pasiteisinimo, taip kad: Adresuota „ydomu“ (išmok pirma Lietuviškai rašyti jei nori protingas atrodyti „įdomu“ ), ir „S“ Įdomu (Lietuviškai) : Norėčiau paklausti koki gi jis šiuo metu savo verslą sukūrė ir koki išsilavinimą pasiekė? Beveik garantuoju, kad sėdi išnuomotame bute kur jam priklauso 1kambarys, dirba pas juodaodi darbdavį (kuris beje ji pati laiko juodaodžiu) ir meldžiasi galbūt jau musulmoniškai. O ir pabėgo turbūt dėlto, kad darbo tik Maximoje, Statoile ir tegalėjo ieškotis su savo išsilavinimu, arba savaitgali Kaziuko mugėje už bandelę pastovėti..... Lietuviai, kaip parodė paskutiniai įvykiai yra IŠSKIRTINĖ tauta (gal ne dėl visko joje ir ja galima didžiuotis), bet: Priimtas „vaiko apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymas“ kuri jau bando kopijuoti kitos šalys (pirmieji Lenkai), Pedofilijos skandalas ir Lietuviai vėl beveik vieningai pasisako prieš pedofilus ir gėjus(vištgaidžiu). Dar nebuvo sėkmingai įvykęs nei vienas „Vištgaidžiu“ paradas ir taip aiškiai parodoma Lietuviu tautos, o ne jos politiku valia. Ir vėlgi matyt ponas „ydomu“ kuriam niekas neįdomu, sėdėjo savo užsienyje, ir beveik galiu garantuoti, kad dar atsiprašinėjo ir teisinosi, kad jis čia visai ne prie ko. O būtent likę Lietuviai (kaip pasak ankščiau juododžio ydomu „neišskirtiniai“) šiandien verčia užsieni pergalvoti savo vertybes ir jau atsiranda (nežinau ar tai susiję ar ne su įvykiais LT), viešai kalbėti apie Pedofilus ir Vištgaidžius kaip blogi, nors visur tai buvo atvirai propaguojama. O emigravo ne Lietuviai, Lietuviai liko Lietuvoje. Ir dabar dirba, kiek išgali kovoja su savo dar postsovietine sistema ir kiek išgali kuria Savo Lietuva tokiems „gėdingiems pabėgėliams“. Kurie „Sugrįš“, KAI GERA BUS LT GYVENTI –net bjauru rašyti... Aišku ir dvigubos pilietybės reikia jei neduok dieve vėl blogai pataptu tokiam „Lietuviui“ O pinigus siunčia tie kas ketina grįžti, o tokiu tiktai nedaug ir tikrai nesiunčia milijonus – pabėgėlių bajeris, kad gautu nors kažkiek pagarbos. Tikrieji pinigai, kai skatinamas eksportas – nuo to kyla gamyba ir žmonių užimtumas, turizmas mūsų šalyje, ir žmonių. kurie ta produktą sukuria, o ne bėga nes tik Maximoje gali įsidarbinti.... – Ekonomikos žinios menkos iš ko sprendžiu, kad savo verslą jis sapnuoja ant jau 50 emigrantu priprakaituotos pagalvės. Ir jo išsilavinimas ryškiai 9kl. Ir klausimas ar tas baigtas, nes LT turi viena seniausiu universitetu Europoje, ir kad Vilniaus universitetas daugelyje bandymų vertinti aukštąsias universitetines mokyklas vis atsiduria pirmoje vietoje, visai nereikia stebėtis. Pirma, tai seniausias Rytų Europoje universitetas, išugdęs daugybę jį garsinančių mokslo ir verslo žmonių. Antra, jis yra klasikinis universitetas, turintis visus, išskyrus menų, fakultetus. Antroje vietoje(LT) – kitas neginčytinas lyderis Kauno technologijos universitetas (KTU). Beje, pagal kai kuriuos parametrus jis lenkia visus universitetus, taigi ir Vilniaus. Tai daugiausiai iš mokslo projektų uždirbantis universitetas. Stipriausios jame fizinių ir technologijos mokslų sritys. Svarbu tai, kad KTU domisi savo auklėtiniais, telkia juos. „S“ ar tu buvai Čikagoje, kad apie tai kalbi? Grįžau iš ten 2007 (teta lankiau), ten iš to „stipraus klubo“ jau pusė klaba užsikirsdami, kur pabėgo iš Lietuvos, o jų vaikai tai 1 iš 10 kalba liieeetwwissskai, o anūkai NEI 1, (ką tu pasakoji), jie tik iš paveiksliuku pasakoje atsiminimus tuos pačius 100k. O vaikai ir anūkai galvoja, kad gal kažkada važiuos pasižiūrėti, kur seneliai gyveno. Kokie tai Lietuvos emigrantai =0. Ir jus tokie patys.... (Tarė emigrantas studentas iš Anglijos) – va kaip man tai atrodo ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))), o tave studente ten moko Lietuvos istorijos ???? Tarė, dirbantis ir kuriantis savo šaliai, kuri Lietuva vadinsi. Kaip pajėgsim taip ir kursim savo šąli, be Jusu nuskriaustieji pagalbos, mitinguosim ir streikuosim, kol mus išgirs sustabarėjusi mūsų ir pradės daryti ko mūsų LT žmonėms reikia, kad jus Vargšai pabėgėliai turėtumėte ką anūkams parodyti atsivežę juos Iš Anglijos, Airijos, Norvegijos. Sėkmės nevykėliai.... ir negrįžkit, čia yra Lietuvių žemė ir Lietuviai čia turi būti palaidoti... P.S. taupykit tuos nabaginiu darbu uždirbtus pinigus kurie kieka nuo kambario nuomos ir transporto - kapo duobei toje šalyje iš kurios čia vėjus rašote (Apgailėtini) Andrius, Klaipėda

Komentuoti